چه نکته هایی را رعایت کنیم تا اثاث کشی راحتتری داشته باشیم ؟

تا می توانید تمام لوازم را داخل کارتن بسته بندی کنید . بین لوازم شکستنی هم از روزنامه باطله ی مچاله شده استفاده کنید . کارتن هایی که خیلی محکم نیستند و احتمال میدید توی جابه جایی باز بشوند را حسابی چسب پهن بزنید و طناب پیچ کنید .

سعی کنید روی جعبه ها عنوان بنویسید ، مثلا اتاق خواب یا آشپزخانه که بدانید مربوط به کدام بخش از خانه است . حتی خیلی بهتر است دقیق تر باشد . چون بعدا برای پیدمان کار راحتتر و توی خونه جدید ، اگر احیانا دنبال وسیله خاصی باشید سریع تر پیدایش می کنید .

این خیلی به شما کمک میکند که قبل از اثاث کشی به خونه ی جدید برید و کامل تمیزش کنید . تمیز کاری اساسی سرویس بهداشتی و حمام . تمیز کاری اساسی آشپزخانه و کابینت ها .

و همچنین ، سعی کنید همه ی کارهای تعمیراتی هم در کنار تمیز کاری انجام بدید ، شیرآلات و تاسیسات تست کنید مثلا اگر پکیج به سرویس کاری احتیاج دارد یا دستگیره ای قفلی نیاز به تعویض دارد یا شیرآب چکه میکند و امثال این ها را تست کنید چون وقتی اثاث توی خونه نیست انجامشون خیلی راحتتر است .

تمیز کردن شیشه و پنجره ها و حتی اگر میخواهید به پنجره توری بزنید انجامش بدید . و پنجره ها را اندازه بزنید ، تصمیم گیری کنید راجع به پرده ها ، اگر نیاز به دلر کاری هست برای چوب پرده .

در چیدمان خونه ی جدید ، نصب تابلو و ساعت و قاب روی دیوار را بذارید ف بعد از اتمام همه ی کارها انجام بدید ، چون قبلش بهتره جای فرش و مبل و تخت و … مشخص شده باشد و تناسب به آنها انجام بشود .

حین اثاث کشی ، مراقب اشیا و لوازمتون باشید ، و نظارت داشته باشید چون مورد داشتیم که یک روز بعد از اسباب کشی ، دیده یکی دوتا از جعبه های لوازم برقیش نیست .