راه هایی برای اسباب کشی در روزهای کرونا

در حالت عادی اسباب کشی کارآسانی نیست . حالا در این روزها که مشکلی به نام کرونا هم اضافه شده و کارها را سخت تر کرده است . ممکن است هیچ راهی به جز اسباب کشی نداشته باشید بنابراین این مقاله نکاتی را در مورد اسباب کشی و چگونگی ضدعفونی لوازم و بسته بندی لوازم برای پیشگیری از کرونا را میخوانید .

اسباب کشی در دوران کرونا

یکی از توصیه های ما این است که در صورت امکان اسباب کشی را برای پیشگیری از کرونا به تعویق بیندازید .اما اگر واقعا تنها راه اسباب کشی است با انجام درست و اصولی بسته بندی لوازم و ضدعفونی لوازم و ضدعفونی کردن خانه می توان گام های مهمی را در پیشگیری از کرونا برداشت .

فهرست لوازم اسباب کشی ، قبل از جابه جایی :

قبل از رفتن لوازم و بسته بندی لوازم را ضدعفونی کنید .

معنای اسباب کشی یعنی نظافت وسایل و شستشوی زیاد ، برای پیشگیری از کرونا این بار فرآیند جدی تر از همیشه است .

بسته بندی لوازم را خیلی زودتر شروع کنید تا بتوانید سرفرصت کارها را انجام دهید . وسایلی که کمتر استفاده می شوند را بسته بندی کنید و کنار بگذارید تا خیالتان راحت شود .

برای پیشگیری از کرونا بهتر است برای بسته بندی لوازم حتما همه چیز را در پوشش قرار دهید . این پوشش می تواند کارتن یا مشمای پلاستیکی باشد .

اطمینان پیدا کنید که جابه جایی در آپارتمان ، محله و شهرتان امکان پذیر است

اسباب کشی جز دسته های ضروری طبقه بندی می شود و انجام ان امکان پذیر است و در حال حاضر مقرراتی برای منع عبور و مرور وجود ندارد .

اگر قصد جابه جایی بین دو شهر را دارید حتما پیش از اسباب کشی در مورد مقررات عبور و مرور اطمینان حاصل کنید . در روزهای نخست فروردین ما امسال مقرراتی برای جابه جایی وجود داشت و افرادی که ساکن آن شهر نبودند نمی توانستند وارد شهر شوند ولی با این حال رفت آمد حالا آزاد شده است .حتما پیش از اسباب کشی از ساعات مجاز عبور و مرور مطمئن شوید .

از ماشین به جای هواپیما استفاده کنید

افرادی که قصد جابه جایی بین دو شهر را دارند . اگر میخواهید وسایل را با کامیون بفرستید و خودتان با هواپیما به شهر جدید سفر کنید بهتر است بدانید برای پیشگیری از کرونا سفر با ماشین امنیت بیشتری دارد .

با اینکه سفر با ماشین طولانی تر و خسته کننده است اما برای پیشگیری از کرونا بهتر است فعلا از سفرهای هوایی پرهیز کنید .

قبل از اسباب کشی در مورد شرکت های باربری تحقیق کنید

حتما باید در مورد شرکت های باربری تحقیق کنید و این مورد امروزه بیشتر از هر وقت دیگری مهم است . کار کردن با افراد حرفه ای با تجهیزات کافی نسبت به استفاده از خدمات شرکتی ارزان تر اما بدون تجهیزات و بی توجه به بهداشت امنیت بیشتری دارد .

بیشتر شرکت های باربری راه حل های زیادی برای پیشگیری از کرونا به مشتریان خودشان ارائه می دهند . یکی از این روش ها اسباب کشی بدون حضور صاحبخانه است که باعث تماس کمتر با افراد دیگر است .

برای اینکه مطوئن شوید این سوالات را از شرکت اسباب کشی موردنظرتان بپرسید :

  • آیا کامیون پیش از بارزدن وسایل ضدعفونی می شود ؟
  • آیا کارکنان از مواد ضدعفونی کننده و ماسک و دستکش استفاه می کنند ؟
  • آیا تجهیزات باربری همگی قبل از جابه جا شدن ضدعفونی می شوند ؟
  • چگونه می توانیم از سلامت کارکنان باربری اطمینان پیدا کرد ؟
  • آیا از دستگاه تب سنج استفاده می شود ؟