یکی از دغدغه ها و مشکلات اسباب کشی بسته بندی مبلمان است که با افزایش هزینه مبلمان در صورتی که خسارت و آسیبی به مبلمان وارد شود جبران آن بسیار سخت و دشوار است . به دلیل اینکه بشترین بخش مبلمان از پارچه یا چرم و الیاف است آسیب پذیری بسیاری در معرض اجشام نوک تیز و برنده دارد .

ترفند های بسته بندی مبلمان :

1 – بسته بندی مبلمان با استفاده از پتو یا پارچه ضخیم

2 – وسایل کمکی برای محکم کردن بسته بندی

3 – بسته بندی مبلمان با سلفون ضخیم یا رول های پلاستیکی محکم

4 – استفاده از تکه های کارتن برای بسته بندی مبلمان

5 – بسته بندی مبلمان با کمک گرفتن از ضربه گیر حبابی یا بابل رپ

این وسایل در اندازه های مختلف و جنس های متفاوت وجود دارد برای اطمینان داشتن از آسیب نرسیدن به مبلمان می توانید بسته بندی را به شرکت های حمل و نقل اثاثیه در اصفهان بسپارید .

1 – بسته بندی مبلمان با استفاده از پتو یا پارچه ضخیم :

ساده ترین روش های بسته بندی مبلمان استفاده از پتوهای سبک با پارچه های محکم و ضخیم است و با پوشاندن آن ها می توانید مبلمان ها را جابجا کنید .اگر از پتو استفاده می کنید بهتر است از پتوهای سبک و قدیمی استفاده کنید تا باعث آسیب رساندن به پتوی شما نشود در صورتی که می خواهید مبلمانتان را با پتو پوشش دهید ابتدا باید یک بخش از مبلمانتان را بپوشانید و مطمئن باشید که قسمت های بالا و پایین مبلمانتان را به خوبی پوشش داده اید .

2 – وسایل کمکی برای محکم کردن بسته بندی :

بعد از پوشاندن تمام بخش های مبلمان باید آن را محمک کنید تا هنگام جابجایی از یکدیگر باز نشوند باید یک چسب نواری پهن یا طناب کمک بگیرید باعث می شود که از باز شدن و یا لیز خوردن طناب در حین جابجایی جلوگیری کند .

3 – بسته بندی مبلمان با سلفون ضخیم یا رول های پلاستیکی محکم :

یکی دیگر از روش های پوشاندن مبلمان در هنگام اثاث کشی استفاده از سلفون های ضخیم یا رول های پلاستیک است . با استفاده از سلفون های ضخیم می توانید مبلمان را بسته بندی کنید این روش با سرعت زیاد انجام می شود . بای سلفون را کامل دورتا دور مبلمان بپوشانید .

4 – استفاده از تکه های کارتن برای بسته بندی مبلمان :

بسیاری از مبلمان ها دارای گوشه های حساس هستند و برای محافظت از این بخش ها بهتر است که از تکه های کارتن استفاده کنید بهتر است شما بعد از استفاده از هر نوع بسته بندی با ابزار های مختلف نقاط حساس مبلمان را پوشش دهید و به میزان کافی برای پوشش گوشه های کمد و ویترین و مبل از کارتن های تکه تکه شده استفاده کنید و با نوار چسب پهن یا طناب محکم آن بخش ها را پوشش دهید .

5 – بسته بندی مبلمان با کمک گرفتن از ضربه گیر حبابی یا بابل رپ :

به وسیله ای که از نایلون و حباب های هوا تشکیل شده باشد بابل رپ نیز گفته می شود . این حباب های هوا باعث جلوگیری از ضربه زدن و آسیب رسیدن به شی داخل کیسه بابل رپ می شود . با این وسیله می توانید وسایل بزرگ مثل یخچال ، گاز و مبلمان و ماشین لباسشویی و سایر لوازم دیگر استفاده کرد در اصل دو نوع نایلون وجود دارد که برای مسافت های طولانی مدت از این مدل استفاده می شود .