چگونه اثاثیه سنگین را حمل کنیم ؟

وسایل بزرگ و سنگینی مثل تخت ، میز ناهارخوری ، ویترین های بزرگ ، کمد ، یخچال و فریزر ، ماشین لباسشویی و … علاوه بر اینکه وزن زیادی دارند از لحاظ حجم هم بزرگ هستند . شرکت حمل اثاثیه منزل در اصفهان برای حمل این نوع وسایل ترفند های خاصی دارند تا این وسایل سالم به مقصد برسند .

و اینکه اگر بخواهیم به بدن آسیب نرسد برای حمل این نوع از وسایل لازم است از اهرم ، غلتک ، سطوح لغزنده ، چرخ دستی ، چرخ های متحرک ، تسمه و … برای حمل استفاده شود .

دو نکته مهم در حمل اثاثیه سنگین

1- استفاده از چرخ متحرک برای حمل اثاثیه سنگین مناسب تر است برای حمل یخچال بصورت ایستاده با چرخ حرکت دهید و یا اینکه از شرکت باربری در اصفهان کمک بگیرید . و باید این نکته را در نظر بگبرید که بعد از رسیدن به منزل جدید ، حداقل 3 ساعت یخچال و ساید را به برق نزنید زیرا وسیله آسیب می بیند .

2 – قیمت حمل اثاثیه سنگین به طور جداگانه حساب می شود . در این مورد قبلا حساب و کتاب را مشخص کنید .

  • ماشین ظرفشویی و لباس شویی : باید لوازم و وسایل شکستنی آشپزخانه را جداگانه بسته بندی کنید لوازم برقی بزرگتر مثل ماشین لباسشویی و ظرفشویی را نمی توانید بصورت معمولی بسته بندی کنید باید اول برق دستگاه را قطع کنید و همه ی شلنگ های آب و تخلیه را جدا کنید . باید حتما بررسی کنید که هیچ آبی داخل این لوازم وجود نداشته باشد . بایک دستمال تمز داخل ماشین لباسشویی را خشک کنید . برای احتیاط می توانید لباسشویی و ظرفشویی های بزرگ را در پتو های ضخیم بپیچید تا موقع اسباب کشی بدنه وسایل اسیب نبیند .
  • اثاث کشی منزل : حمل وسایل سنگین در صورتی که اصول آن را بلد نباشید بسیار خطرناک است باید تمام قسمت های جدا شونده اجاق گاز و فر را خارج کنید و جداگانه بسته بندی کنید . با پلاستیک های حباب دار قسمت های شیشه ای اجاق گاز را به خوبی بپوشانید . حتی برای اطمینان کامل می توانید دورتادور اجاق گاز را هم لا پلاستیک حباب دار و یا پتو بپوشانید .