بهترین فصل اسباب کشی در اصفهان

هرکسی با توجه به شرایطی که دارد یک فصل را مناسب اسباب کشی در اصفهان میداند ولی اغلب افراد جامعه فصل تابستان را بهترین زمان برای اسباب کشی است . خانواده های که دانشجو یا محصل دارند بهترین زمان را ماه های آخر سال میدانند زیرا در این زمان همزمان با جابه جایی ، خانه تکانی عید هم انجام می شود و هم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است زیرا اسباب کشی در این زمان ها کم است هزینه ها هم کاهش پیدا می کند .

شرایط انتخاب فصل مناسب :

1 – آب و هوا :

شرایط آب و هوا نفش بسیار زیادی در انتخاب فصل برای اسباب کشی می باشد . به این دلیل هست که بیشتر اسباب کشی ها در فصل تابستان انجام می شود . چون ممکن است در بقیه فصل ها مثل زمستان با بارش برف و باران و سرد بودن هوا مناسب اسابا کشی نباشد .

2 – زمان مدارس :

بیشتر خانواده ها که دانشجو و محصل دارند فصل تابستان برای اسباب کشی انتخاب می کنند تا به درس آنها لطمه وارد نشود اگر هم مجبور به جا به جایی محصل تحصیل شدند در فصل مدارس نباشد .

3 – شرایط اجتماعی :

به دلیل اینکه فصل تابستان اسباب کشی ها بیشتر است بنابراین خانه های بیشتری برای جابه جایی وجود دارد و انتخاب بیشتری برای خانه دارید ولی در فصل های دیگر کمتر کسی جا به جا میشود و حق انتخاب را محدود می کند .

مزایا و معایب اسباب کشی در فصل ها :

جابجایی در فصل بهار

مزایا : داشتن روزهای بلند و شرایط جوی مساعد در این فصل

معایب : شروع فصل امتحانات پایانی ، وجود تعطیلات در ایام نوروزی ، افزایش حجم کار

جابجایی در فصل تابستان

مزایا : شرایط و هوای گرم و مطبوع برای اسباب کشی ، روزهای بلند و همچنین خیابان های خلوت به خاطر تعطیلی مدارس

معایب : رقابتی که بین شرکت های اسباب کشی وجود دارد باعث افزایش قیمت ها می شود

جابجایی در فصل پاییز

معایب : بازگشایی مدارس در این فصل ، روزهای کوتاه ، خیابان های شلوغ و پر ازدحام و یکنواخت بودن شرایط آب و هوای این فصل باعث سختی اسباب کشی در این فصل می شود .

جابجایی در فصل زمستان

مزایا : از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است و همچنین یکی شدن جا به جایی با خانه تکانی

معایب : نزدیک شدن به سال نو و هوای سرد و روزهای کوتاه که نامناسب هست برای اسباب کشی